Kontakt

Om du behöver kontakta någon i båtklubben så tänk på att alla jobbar ideellt och kanske inte kan svara dagtid i telefonen, skicka gärna mail och då gärna till sektionsansvarig.


Ordförande
Sara Lövström
mail: sara.lovstrom@gmail.com
mob: 076-767 64 88

Kassör/administration
Charles Puskaric
mail: charles.puskaric@telia.com
mob: 070-383 11 22

Sekreterare
Hans Svalberg
mail: hasse@cidev.se
mob: 070-941 57 24

Ledamot
Lars Eriksson
mail: lasseeriksson11@gmail.com
mob: 072-350 52 00

Lars Rydeberg
mail: lars.rydeberg@svenskcater.se
mob: 070-554 66 42

Mikael Kainulainen
mail: mikael@kainulainen.se
mob: 070-475 84 01

Rickard Holm
mail: rickard.n.holm@gmail.com
mob: 070-541 23 56

Thomas Henriksson
mail: montageochinredning@gmail.com
mob: 070-68 382 63

Jonas Hådding
mail: jonas.hadding.boat@gmail.com
mob: 076-80 012 49

Suppleanter
Martin Jältås
mail: martin.jaltas@gmail.com
mob: 072-448 88 58

Karin Reimers
mail: karinreimers@hotmail.com
mob: 070-362 13 96

Fredrik Gustavson
mail: fredrik.gustavson@sodra.com
mob: 

Sektionsansvarig för Media & Sponsring
Styrelsen

Ansvarig för FSS medlemsregister
Bo Ålund
mail: boalund@outlook.com
mob: 070 – 395 14 64

Ansvarig för Uthyrning av klubbstuga och bastu
Siv Johnsson
mail: sivjoh60@gmail.com

Sandra Wenemo
mail: sandra.wenemo@gmail.com

Sektionsansvarig för klubbstugan och bastun
Thomas Henriksson
mail: montageochinredning@gmail.com
mob: 070-68 382 63

Sektionsansvarig för sjö- & torrsättning
Jonas Hådding
mail: jonas.hadding.boat@gmail.com
mob: 076-80 012 49

Sektionsansvarig för uppställningsplatsen Rökgatan
Lars Eriksson
mail: lasseeriksson11@gmail.com 
mob: 072 – 350 52 00

Sektionsansvarig Båtvårdsgrupp
Mikael Kainulainen
mail: mikael@kainulainen.se
mob: 070 – 47 58 401

Sektionsansvarig för seglarskola ungdom och vuxna

Lars Rydeberg
mail: lars.rydeberg@svenskcater.se
mob: 070 – 554 66 42

Sektionsansvarig kappsegling
Rickard Holm
mail: rickard.n.holm@gmail.com

Sektionsansvarig utbildning navigation mm
Hans Svalberg
mail: hasse@cidev.se
mob: 070-94 15 724

Webbansvarig
Rickard Holm
mail: rickard.n.holm@gmail.com

Båtbesiktningsman
Max Albien
mail: max.albien@telia.com

Postadress
Färjestadens Segelsällskap
c/o Charles Puskaric
Stora Rörsvägen 39 386 95 FÄRJESTADEN

Admin