Måndag 17 juni 2024

  1. Stefan Laursen – 707
  2. Åke Andreasson – Fenix
  3. Hugo Rydeberg – Elvström 717
  4. Jenny Siwer – ÅH 30
    DNF Stefan Svensson – J92s
    DNS Marcus Linell – IF

SV 1-8m/s

Måndag 10 juni 2024

  • Inga startande

SV 8-12m/s

Måndag 3 juni 2024

  1. Stefan Laursen – 707
  2. Stefan Svensson – J92s
  3. Hugo Rydeberg – Elvström 717
  4. Jenny Siwer – ÅH 30

SV-V 6-10 m/s

Måndag 27 maj 2024

DNF Åke Andreasson – Fenix
DNF Hugo Rydeberg – Elvström 717
DNF Anders Maazon – Albin Alpha
DNF Stefan Svensson – J92s
DNF Pär Hinsegård – Hanse 400
DNF Stefan Laursen – 707

S-SO 0-3m/s

Måndag 20 maj 2024

  • Inga startande

N-NO 10-12m/s


Måndag 13 maj 2024

  1. Åke Andreasson – Fenix
  2. Hugo Rydeberg – Elvström 717
  3. Jenny Siwer – ÅH 30
  4. Anders Maazon – Albin Alpha

SV 3-6 m/s

Måndag 6 maj 2024

  • Inga startande

SV 10-15 m/s regn


Söndag 24 september 2023

  1. Jenny Siwer – ÅH 30

V 5-7 m/s

Söndag 17 september 2023

  1. Christer Åstrand – Vega

N 6-8 m/s

Söndag 10 september 2023

  1. Rickard Holm – Hanse 350
  2. Jenny Siwer – ÅH 30

SV 1-5 m/s

Lördag 9 september 2023 KM

Rank KMRank totClassSailNoClubHelmNameSRSStartFinishElapsedCorrected
11DrakeSWE386FSSJonas Lindberg0.86111:20:0016:28:4405:08:4404:25:49
22Sunwind 20SWE166FSSNiklas Petersson0.72811:20:0017:38:2206:18:2204:35:27
3First 34,7SWE169Håkan Dahlgren1.01111:20:0016:03:3704:43:3704:46:44
34ExpressSWE444FSSAnders Sjöblom0.89911:20:0016:48:0405:28:0404:54:56
45Hanse 350SWE275FSSRickard Holm0.94111:20:0016:40:5705:20:5705:02:01
56717 ElvströmSWE48FSSLars Rydeberg0.92411:20:0016:53:2405:33:2405:08:04
67Omega 42SWE166FSSMagnus Arnebjörk1.00211:20:0016:30:5205:10:5205:11:29
78Maxi 999SWE463FSSMikael Nilsson0.93411:20:0017:11:1105:51:1105:28:00
9Dufour 36 ClassicSWEJim Sillerström1.00011:20:00DNF
89ÅH-30SWE5543FSSJenny Siwer0.85611:20:00DNF

SO-V 0-5 m/s

Söndag 3 september 2023

  1. Mikael Nilsson – Maxi 999
  2. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  3. Rickard Holm – Hanse 350
  4. Jenny Siwer – ÅH 30
  5. Niklas Petersson – Sunwind 20

S-SV 1-6 m/s

Måndag 28 augusti 2023

  1. Jonas Lindberg – Drake
  2. Stefan Svensson – J92s
  3. Rickard Holm – Hanse 350
  4. Jenny Siwer – ÅH 30
  5. Marcus Linell – IF
  6. Hugo Rydeberg – Elvström 717

SV 4-6 m/s

Måndag 21 augusti 2023

1 – Jonas Lindberg – Drake
2 – Christer Åstrand – Vega
2 – Marcus Linell – IF
4 – Mikael Nilsson – Maxi 999
5 – Åke Andreasson – Fenix
6 – Stefan Svensson – J92s
7 – Jenny Siwer – ÅH 30

V 8-10 m/s

Måndag 14 augusti 2023

DNF Mikael Nilsson – Maxi 999
DNF Rickard Holm – Hanse 350
DNF Niklas Petersson – Sunwind 20
DNF Jenny Siwer – ÅH 30
DNF Hugo Rydeberg – Elvström 717
DNF Anders Maazon – Albin Alpha
DNF Jonas Lindberg – Drake

S 0-3 m/s

Måndag 7 augusti 2023

  1. Mikael Nilsson – Maxi 999
  2. Rickard Holm – Hanse 350
  3. Niklas Petersson – Sunwind 20
  4. Jenny Siwer – ÅH 30

SV-V 1-5 m/s

Måndag 31 juli 2023

  1. Christer Åstrand – Vega
    DNF Niklas Petersson – Sunwind 20

S 6-12 m/s

Måndag 24 juli 2023

  1. Christer Åstrand – Vega

SV 8-12 m/s

Måndag 17 juli 2023

  1. Anders Cederblad – Folkbåt

SV 8-12 m/s

Måndag 10 juli 2023

  1. Anders Cederblad – Folkbåt
  2. Niklas Petersson – Sunwind 20
  3. Stefan Svensson – J92s
  4. Hugo Rydeberg – Elvström 717
  5. Jenny Siwer – ÅH 30

SO-O 4-7 m/s

Måndag 3 juli 2023

  • Inga startande

SV 10-17 m/s

Måndag 26 juni 2023

  1. Jonas Lindberg – Drake
  2. Stefan Svensson – J92s
  3. Christer Åstrand – Veg
    DNF Jenny Siwer – ÅH 30

SV 6-10 m/s

Måndag 19 juni 2023

  1. Jonas Lindberg – Drake
  2. Stefan Svensson – J92s
  3. Christer Åstrand – Vega
  4. Rickard Holm – Hanse 350
  5. Jenny Siwer – ÅH 30
  6. Marcus Linell – IF
  7. Anders Maazon – Albin Alpha
  8. Hugo Rydeberg – Elvström 717
  9. Mikael Engström – Maxi 77

SO 4-6 m/s

Måndag 12 juni 2023

  1. Håkan Dahlgren – First 34,7
  2. Stefan Svensson – J92s
  3. Jonas Lindberg – Drake
  4. Hugo Rydeberg – Elvström 717
  5. Jenny Siwer – ÅH 30

NO-O 4-7 m/s

Måndag 5 juni 2023

  • Inga startande

SV 10-15 m/s

Måndag 29 maj 2023

  1. Niklas Petersson – Sunwind 20
  2. Hugo Rydeberg – Elvström 717
  3. Johnny Billström – 717
  4. Marcus Linell – IF

S 8-10 m/s

Måndag 22 maj 2023

  1. Jonas Lindberg – Drake
  2. Niklas Petersson – Sunwind 20
  3. Hugo Rydeberg – Elvström 717
  4. Jenny Siwer – ÅH 30

SO-O 3-6 m/s

Måndag 15 maj 2023

  1. Jonas Lindberg – Drake
    DNF Hugo Rydeberg – Elvström 717

NO-O 0-5 m/s

Måndag 8 maj 2023

  1. Jonas Lindberg – Drake
  2. Johnny Billström – 717
  3. Jenny Siwer – ÅH 30

S-SV 4-6 m/s


Söndag 18 september 2022

  1. Johnny Billström – 717
  2. Lars Rydeberg – Elvström 717
  3. Niklas Petersson – Sunwind 20
    DNF Achille Armaleo – Marieholm 20

NO 0-5 m/s

Söndag 11 september 2022

  1. Christer Åstrand – Vega
  2. Marcus Linell – IF
  3. Achille Armaleo – Marieholm 20

N 6-10 m/s

Söndag 4 september 2022

  1. Niklas Petersson – Sunwind 20
  2. Sara Lövström – 606
  3. Lars Rydeberg – Elvström 717
  4. Rickard Holm – Hanse 350
  5. Marcus Linell – IF
  6. Christer Åstrand – Vega
  7. Jenny Siwer – C55
  8. Oscar o Magnus Rosenlund – 707

NO 2-4 m/s

Måndag 22 augusti 2022

  1. Niklas Petersson – Sunwind 20
  2. Johnny Billström – 717
  3. Sara Lövström – 606
  4. Lars Rydeberg – Elvström 717
  5. Christer Åstrand – Vega
  6. Jenny Siwer – ÅH 30
  7. Kenneth J Birath – Monark 540
  8. Achille Armaleo – Marieholm 20
  9. Niklas & Elin – C55
    DNF ?? – Stortriss 

Måndag 15 augusti 2022

  1. Sara Lövström – 606
  2. Niklas Petersson – Sunwind 20
  3. Lars Rydeberg – Elvström 717
  4. Johnny Billström – 717
  5. Christer Åstrand – Vega
  6. Niklas & Elin – C55

O 3-5 m/s

Lördag 13 augusti 2022 KM

RankClassSailNoHelmNameSRSStartFinishElapsedCorrected
1Sunwind 20SWE166Niklas Petersson0.73411:20:0015:28:2104:08:2103:02:17
2Monark 606SWE121Sara Lövström0.83511:20:0015:09:3203:49:3203:11:40
3Marieholm 20SWE766Achille Armaleo0.73811:20:0016:28:2405:08:2403:47:36
4Monark 540SWE21Kenneth J Birath0.70511:20:0017:31:0006:11:0004:21:33

Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com

SV 2-6 m/s

Måndag 8 augusti 2022

  1. Johnny Billström – 717
  2. Niklas Petersson – Sunwind 20
  3. Achille Armaleo – Marieholm 20

SV 4-6 m/s

Måndag 1 augusti 2022

  1. Christer Åstrand – Vega

SV 6-10 m/s

Måndag 18 juli 2022

  1. Niklas Petersson – Sunwind 20
  2. Achille Armaleo – Marieholm 20

SV 3-5 m/s

Måndag 4 juli 2022

  1. Rickard Holm – Hanse 350
  2. Christer Åstrand – Vega
    DNF Sara Lövström – 606

V 6-10 m/s

Måndag 27 juni 2022

  1. Niklas Petersson – Sunwind 20
  2. Sara Lövström – 606
  3. Christer Åstrand – Vega
  4. Anders Maazon – Albin Alpha

SO 5-10 m/s

Måndag 20 juni 2022

  1. Sara Lövström – 606
  2. Håkan Dahlgren – First 34,7
  3. Lars Rydeberg – Elvström 717
  4. Anders Maazon – Albin Alpha
    DNS Achille Armaleo – Marieholm 20

SV-V 5-7 m/s

Måndag 13 juni 2022

  1. Niklas Petersson – Sunwind 20
  2. Sara Lövström – 606
  3. Håkan Dahlgren – First 34,7
  4. Christer Åstrand – Vega
  5. Lars Rydeberg – Elvström 717
    DNF Achille Armaleo – Marieholm 20

V 5-10 m/s

Måndag 6 juni 2022

  1. Niklas Petersson – Sunwind 20
  2. Rickard Holm – Hanse 350
  3. Lars Rydeberg – Elvström 717
  4. Achille Armaleo – Marieholm 20

SO-NO 1-4 m/s

Söndag 29 maj 2022

  1. Niklas Petersson – Sunwind 20
  2. Achille Armaleo – Marieholm 20

Söndag 8 maj 2022

  1. Sara Lövström – 606

ONO 4-5 m/s


Söndag 26 september 2021

  1. Niklas Petersson – Sunwind 20
  2. Achille Armaleo – Marieholm 20

NV-NO 4-5 m/s

Söndag 19 september 2021

  1. Niklas Petersson – Sunwind 20
  2. Christer Åstrand – Vega
  3. Achille Armaleo – Marieholm 20

NO 8-13 m/s

Söndag 12 september 2021

  1. Niklas Petersson – Sunwind 20
  2. Lars Rydeberg – Elvström 717
  3. Christer Åstrand – Vega
  4. Rickard Holm – Hanse 350
  5. Achille Armaleo – Marieholm 20
    DNF Mikael Engström – Maxi 77

SV 0-6 m/s

Söndag 5 september 2021

  1. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  2. Lars Rydeberg – Elvström 717
  3. Anders Maazon – Linjett 30
  4. Achille Armaleo – Marieholm 20

SV 5 m/s

Måndag 30 augusti 2021

  1. Christer Åstrand – Vega

N 10-14 m/s

Måndag 23 augusti 2021

  1. Lars Rydeberg – Elvström 717
  2. Sara Lövström – 606
  3. Niklas Petersson – Sunwind 20
  4. Pär Hinsegård – Hanse 400
  5. Christer Åstrand – Vega
  6. Anders Maazon – Linjett 30
  7. Achille Armaleo – Marieholm 20
  8. Jonas Hådding – Hanse 370

O 2-5 m/s

Måndag 16 augusti 2021

  1. Christer Ovren – BB10
  2. Sara Lövström – 606
  3. Christer Åstrand – Vega
  4. Achille Armaleo – Marieholm 20

SV 8-10 m/s

Lördag 14 augusti 2021 KM

RankClassSailNoHelmNameSRSStartFinishElapsedCorrected
1Monark 606SWE121Sara Lövström0.84311:20:0013:59:5902:39:5902:14:52
2Omega 42SWE166Magnus Arnebjörk0.97511:20:0013:48:3202:28:3202:24:49
3Hanse 400SWE12003Pär Hinsegård1.02211:20:0013:41:4602:21:4602:24:53
4Sunwind 20SWE??Niklas Petersson0.72511:20:0014:41:3903:21:3902:26:12
5ExpressSWE944Anders Sjöblom0.8811:20:0014:11:0802:51:0802:30:36
6Elvström 717SWE48Lars Rydeberg0.90411:20:0014:19:4402:59:4402:42:29
7VegaSWE796Christer Åstrand0.80511:20:0014:46:3003:26:3002:46:14
8Marieholm 20SWE766Achille Armaleo0.73111:20:0015:15:2403:55:2402:52:05
9J92sSWE90Stefan Svensson1.02811:20:00 DNF 

Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com

SV 8-13 m/s

Måndag 9 augusti 2021

       DNF Christer Åstrand – Vega

SV 8-12 m/s

Måndag 2 augusti 2021

  1. Sara Lövström – 606
  2. Lars Rydeberg – Elvström 717
  3. Stefan Svensson – J92s
  4. Christer Åstrand – Vega

NV 6-10 m/s

Måndag 26 juli 2021

  1. Sara Lövström – 606
  2. Stefan Svensson – J92s
  3. Niklas Petersson – Sunwind 20
  4. Christer Åstrand – Vega
  5. Jonas Hådding – Hanse 370
  6. Achille Armaleo – Marieholm 20

O 4-6 m/s

Måndag 19 juli 2021

  1. Stefan Svensson – J92s
  2. Sara Lövström – 606
  3. Christer Åstrand – Vega
  4. Achille Armaleo – Marieholm 20
  5. Stefan Siwek – ÅH 30

Måndag 12 juli 2021

  1. Niklas Petersson – Sunwind 20
  2. Stefan Svensson – J92s
  3. Christer Åstrand – Vega
  4. Lars Rydeberg – Elvström 717
  5. Achille Armaleo – Marieholm 20

NO 4-6 m/s

Måndag 5 juli 2021

  1. Niklas Petersson – Sunwind 20
  2. Stefan Svensson – J92s
  3. Sara Lövström – 606
  4. Lars Rydeberg – Elvström 717
  5. Christer Åstrand – Vega
  6. Achille Armaleo – Marieholm 20

SO 4-9 m/s

Måndag 28 juni 2021

  1. Sara Lövström – 606
  2. Stefan Svensson – J92s
  3. Christer Åstrand – Vega
  4. Lars Rydeberg – Elvström 717
  5. Achille Armaleo – Marieholm 20

SV 7-10 m/s

Måndag 21 juni 2021

  1. Christer Ovren – BB10
  2. Christer Åstrand – Vega
    DNF Sara Lövström – 606
    DNF Achille Armaleo – Marieholm 20
    DNF Lars Rydeberg – Elvström 717
    DNF Anders Maazon – Linjett 30
    DNF Niklas Petersson – Sunwind 20

SO 0-5 m/s

Måndag 14 juni 2021

  1. Sara Lövström – 606
  2. Håkan Dahlgren – First 34,7
  3. Christer Åstrand – Vega
    DNF Lars Rydeberg – Elvström 717

SV 9-15 m/s

Måndag 7 juni 2021

  1. Sara Lövström – 606
  2. Niklas Petersson – Sunwind 20
  3. Lars Rydeberg – Elvström 717
  4. Håkan Dahlgren – First 34,7
  5. Pär Hinsegård – Hanse 400
  6. Rickard Holm – Hanse 350
  7. Anders Maazon – Linjett 30
  8. Björn Fager – Linjett 33
  9. Achille Armaleo – Marieholm 20

SV 4-6 m/s


Måndag 21 september 2020

  1. Håkan Dahlgren – First 34,7

SV 7-9 m/s

Måndag 14 september 2020

  1. Håkan Dahlgren – First 34,7
  2. Rickard Holm – Hanse 350
  3. Lars Rydeberg – Elvström 717
  4. Achille Armaleo – Marieholm 20
  5. Jenny Siwer – ÅH 30

S-V 2-5 m/s

Måndag 7 september 2020

  1. Sara Lövström – 606
  2. Pär Hinsegård – Hanse 400
  3. Lars Rydeberg – Elvström 717
  4. Achille Armaleo – Marieholm 20
  5. Jenny Siwer – ÅH 30
  6. Kenneth Johansson Birath – Monark 540

V 4-8 m/s

Lördag 5 september 2020 KM

RankClassSailNoHelmNameSRSStartFinishElapsedCorrected
1606SWE121Sara Lövström0.84311:10:0014:09:4902:59:4902:31:35
2ExpressSWE444Anders Sjöblom0.90711:10:0014:01:0702:51:0702:35:12
3Hanse 400SWE12003Pär Hinsegård1.02211:10:0013:43:0002:33:0002:36:22
4First 34,7SWE169Håkan Dahlgren1.03111:10:0013:42:1002:32:1002:36:53
5Omega 42SWE166Magnus Arnebjörk0.97511:10:0013:56:1302:46:1302:42:04
6Elvström 717SWE48Lars Rydeberg0.90411:10:0014:11:1203:01:1202:43:48
7ÅH30SWE5543Jenny Siwer0.87111:10:0014:37:5503:27:5503:01:06
8Marieholm 20SWE766Achille Armaleo0.74611:10:0015:17:4004:07:4003:04:46
9ÅH30SWE5516Stefan Siwek0.87311:10:0014:46:4003:36:4003:09:09

Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com

SV 4-7 m/s

Måndag 31 augusti 2020

Sara Lövström – 606 DNF
Pär Hinsegård – Hanse 400 DNF
Lars Rydeberg – Elvström 717 DNF
Achille Armaleo – Marieholm 20 DNF
Jenny Siwer – ÅH 30 DNF
Kenneth Johansson Birath – Monark 540 DNF
Håkan Dahlgren – First 34,7 DNF

N 0-3 m/s

Måndag 24 augusti 2020

  1. Sara Lövström – 606
  2. Håkan Dahlgren – First 34,7
  3. Achille Armaleo – Marieholm 20

Kenneth Johansson Birath – Monark 540 DNS

V 6-11 m/s

Måndag 17 augusti 2020

  1. Håkan Dahlgren – First 34,7
  2. Pär Hinsegård – Hanse 400
  3. Sara Lövström – 606
  4. Rickard Holm – Hanse 350
  5. Anders Maazon – Linjett 30
  6. Lars Rydeberg – Birdie 24

Achille Armaleo – Marieholm 20 DNF

SO – OSO 1-5 m/s

Måndag 10 augusti 2020

  1. Pär Hinsegård – Hanse 400
  2. Kenneth Johansson Birath – Monark 540
  3. Lars Rydeberg – Birdie 24
  4. Robert Lindeborg – Rock 20

NO 5-9 m/s

Måndag 3 augusti 2020

  1. Pär Hinsegård – Hanse 400
  2. Sara Lövström – 606
  3. Anders Maazon – Linjett 30
  4. Kenneth Johansson Birath – Monark 540

S-V 5-3 m/s

Måndag 27 juli 2020

  1. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  2. Sara Lövström – 606

S 7-10 m/s

Måndag 20 juli 2020

  • Ingen startande

Måndag 13 juli 2020

  • Rickard Holm – Hanse 350
  • Anders Maazon – Linjett 30

V 4-9 m/s

Måndag 6 juli 2020

  • Ingen startande

Måndag 29 juni 2020

  • Ingen startande

Måndag 22 juni 2020

  1. Johnny Billström, Teo Lapierre – C55
  2. Pär Hinsegård – Hanse 400
  3. Hugo Rydeberg, Lucas Tinnert – C55
  4. Lars Rydeberg – Birdie 24

N 4-5 m/s

Måndag 15 juni 2020

  1. Håkan Dahlgren – First 34,7
  2. Sara Lövström – 606
  3. Lars Rydeberg – Birdie 24

NV 3-5 m/s

Måndag 8 juni 2020

  1. Håkan Dahlgren – First 34,7
  2. Lars Rydeberg – Birdie 24

S 4-8 m/s

Måndag 1 juni 2020

  1. Håkan Dahlgren – First 34,7
  2. Pär Hinsegård – Hanse 400
  3. Lars Rydeberg – Birdie 24

N 5 m/s

Måndag 25 maj 2020

  1. Håkan Dahlgren – First 34,7

N 4-9 m/s, dimma

Måndag 18 maj 2020

  1. Håkan Dahlgren – First 34,7

SV 4-10 m/s

Måndag 11 maj 2020

  • Ingen startande

Måndag 9 september 2019

  1. Niklas Petersson – Sunwind 20
  2. Pär Hinsegård – Hanse 400
  3. Christer Åstrand – Vega

O 5-7 m/s

Lördag 7 september 2019 KM

RankClassSailNoHelmNameSRSStartFinishElapsedCorrected
1ExpressSWE444Anders Sjöblom0.9111:10:0013:45:452:35:452:21:44
2First 34,7 Håkan Dahlgren1.03911:10:0013:28:512:18:512:24:16
3Hanse 400 Pär Hinsegård1.03411:10:0013:29:392:19:392:24:24
4Sunwind 20SWE166Niklas Petersson0.74811:10:0014:27:023:17:022:27:23
5Birdie 24SWE9309Lars Rydeberg0.81711:10:0014:14:303:04:302:30:44
6VegaSWE796Christer Åstrand0.80911:10:0014:17:383:07:382:31:48
7Marieholm 20SWE766Achille Armaleo0.74611:10:0014:39:033:29:032:35:57
8Maxi 68SWE533Christer Törnqvist0.79311:10:0014:43:533:33:532:49:37

Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com

SV 7-13 m/s

Måndag 2 september 2019

  1. Niklas Petersson – Sunwind 20
  2. Sara Lövström – 606
  3. Lars Rydeberg – Birdie 24
  4. Christer Åstrand – Vega
  5. Achille Armaleo – Marieholm 20
  6. Kenneth Johansson Birath – Monark 540

V 8-13 m/s

Måndag 26 augusti 2019

  1. Christer Ovren – BB10
  2. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  3. Sara Lövström – 606
  4. Niklas Petersson – Sunwind 20
  5. Christer Åstrand – Vega
  6. Achille Armaleo – Marieholm 20

DNF Kenneth Johansson Birath – Monark 540

Måndag 19 augusti 2019

  • Inga startande

Måndag 12 augusti 2019

  1. Sara Lövström – 606
  2. Lars Rydeberg – Birdie 24
  3. Christer Åstrand – Vega

S 10-13 m/s

Måndag 5 augusti 2019

  1. Sara Lövström – 606
  2. Christer Åstrand – Vega

DNF Lars Rydeberg – Birdie 24

SV 11-14 m/s

Måndag 29 juli 2019

  1. Sara Lövström – 606
  2. Niklas Petersson – Sunwind 20
  3. Lars Rydeberg – Birdie 24
  4. Christer Törnqvist – Maxi 68
  5. Christer Åstrand – Vega

NO 7-11 m/s

Måndag 22 juli 2019

  1. Niklas Petersson – Sunwind 20
  2. Christer Åstrand – Vega
  3. Achille Armaleo – Marieholm 20

V 5-9 m/s

Måndag 15 juli 2019

  • Ingen startande

S 8-13 m/s

Måndag 8 juli 2019

Måndag 1 juli 2019

Måndag 24 juni 2019

  1. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  2. Pär Hinsegård – Hanse 400
  3. Christer Åstrand – Vega
  4. Lars Rydeberg – Birdie 24
  5. Achille Armaleo – Marieholm 20

SO 4-5 m/s

Måndag 17 juni 2019

  1. Pär Hinsegård – Hanse 400
  2. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  3. Sara Lövström – 606
  4. Rickard Holm – Hanse 350
  5. Achille Armaleo – Marieholm 20
  6. Christer Åstrand – Vega
  7. Lars Rydeberg – Birdie 24

SV-V 6-9 m/s

Måndag 10 juni 2019

  1. Sara Lövström – 606
  2. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  3. Rickard Holm – Hanse 350
  4. Christer Åstrand – Vega
  5. Lars Rydeberg – Birdie 24
  6. Achille Armaleo – Marieholm 20

O-NO 5-8 m/s

Måndag 3 juni 2019

  1. Sara Lövström – 606
  2. Rickard Holm – Hanse 350
  3. Pär Hinsegård – Hanse 400
  4. Christer Åstrand – Vega

SV 6-10 m/s

Måndag 27 maj 2019

  1. Sara Lövström – 606
  2. Christer Åstrand – Vega

SV 6-10 m/s

Måndag 20 maj 2019

  1. Christer Ovren – BB10
  2. Christer Åstrand – Vega
  3. Achille Armaleo – Marieholm 20

Lätta vindar från NO

Måndag 13 maj 2019

  • Ingen startande

NO 12-16 m/s

Måndag 6 maj 2019

  1. Sara Lövström – 606

SV 7-12 m/s

Måndag 10 september 2018

  1. Christer Åstrand – Vega

Lördag 1 september 2018 KM

 RorsmanBåt SRS KMStarttidMålgångstidSeglad tidKorr. tidResultat
 Håkan DahlgrenFirst 34,71,04311:14:1414:10:0502:55:5103:03:251
 Åke AndreassonDrake0,88211:14:1414:57:2003:43:0603:16:462
 Magnus ArnebjörkOmega 420,98411:14:1414:40:1003:25:5603:22:383
 Anders SjöholmExpress0,90911:14:1415:03:4003:49:2603:28:334
 Achille ArmaleoMarieholm s200,74411:14:1416:09:2904:55:1503:39:405
 Christer ÅstrandVega0,8111:14:1415:47:3604:33:2203:41:266
 Eugene PugachouFortissimo0,90811:14:1415:45:5204:31:3804:06:397

Måndag 20 augusti 2018

  1. Åke Andreasson – Drake
  2. Tina Wendel – Bavaria 37C
  3. Achille Armaleo – Marieholm 20
  4. Christer Åstrand – Vega

Måndag 13 augusti 2018

  1. Jonas Lindeberg – 606
  2. Åke Andreasson – Drake
  3. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  4. Pär Hinsegård – Hanse 400
  5. Christer Åstrand – Vega
  6. Achille Armaleo – Marieholm 20
  7. Cornelius Holtorf – C55
  8. Ellis Ruddick – Stortriss

Måndag 6 augusti 2018

  1. Achille Armaleo – Marieholm 20
  2. Åke Andreasson – Drake
  3. Christer Åstrand – Vega
  4. Erik Håkansson – My Hellsman
  5. Lars Sjöberg Corsair 31

Måndag 30 juli 2018

  1. Lars Sjöberg Corsair 31
  2. Christer Åstrand – Vega
  3. Achille Armaleo – Marieholm 20

Måndag 16 juli 2018

  1. Åke Andreasson – Drake
  2. Rickard Bucksch – C55
  3. Rickard Holm – Hanse 350
  4. Lars Sjöberg Corsair 31
  5. Christer Åstrand – Vega

Måndag 9 juli 2018

  1. Åke Andreasson – Drake
  2. Christer Åstrand – Vega
  3. Lars Sjöberg Corsair 31

Måndag 2 juli 2018

  1. Lars Sjöberg Corsair 31
  2. Cornelius Holtorf – C55
  3. Christer Åstrand – Vega

Måndag 25 juni 2018

  1. Thomas Eden – Comfort 32
  2. Jonas Lindeberg – 606
  3. Achille Armaleo – Marieholm 20
  4. Lars Sjöberg Corsair 31
  5. Christer Åstrand – Vega

DNF Pär Hinsegård – Hanse 400

DNF Christer Ovren – BB10

DNF Jonas Hådding -Bavaria 30

Måndag 18 juni 2018

Seglingarna inställda pga av hård vind

Måndag 11 juni 2018

  1. Christer Ovren – BB10
  2. Jonas Lindeberg – 606
  3. Achille Armaleo – Marieholm 20
  4. Johan Johannesson – Arcona 340
  5. Åke Andreasson – Drake
  6. Christer Åstrand – Vega
  7. Achille Armaleo – Marieholm 20

DNF Pär Hinsegård – Hanse 400

Måndag 4 juni 2018

  1. Jonas Lindeberg – 606
  2. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  3. Christer Åstrand – Vega
  4. Achille Armaleo – Marieholm 20

Måndag 28 maj 2018

  1. Christer Ovren – BB10
  2. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  3. Åke Andreasson – Drake
  4. Christer Åstrand – Vega
  5. Gunnar Johannesson – Arcona 34
  6. Achille Armaleo – Marieholm 20

Måndag 21 maj 2018

  1. Christer Ovren – BB10
  2. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  3. Åke Andreasson – Drake
  4. Gunnar Johannesson – Arcona 340
  5. Rickard Holm – Hanse 350
  6. Christer Åstrand – Vega
  7. Achille Armaleo – Marieholm 20

Måndag 14 maj 2018

  1. Åke Andreasson – Drake
  2. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  3. Rickard Holm – Hanse 350
  4. Christer Åstrand – Vega
  5. Achille Armaleo – Marieholm 20

Måndag 8 maj 2018

  1. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  2. Rickard Holm – Hanse 350
  3. Johan Johannesson – Arcona 340
  4. Åke Andreasson – Drake
  5. Jonas Hådding -Bavaria 30
  6. Christer Åstrand – Vega
Lörd 2 sept 2017 KM
  1. Anders Sjöblom – Express
  2. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  3. Åke Andreasson – Drake
  4. Ulf Hallström – Bavaria 38
  5. Lars Ankarsand – Scanner 391
  6. Björn Fager – Linjett 33
  7. Achille Armaleo – Marieholm 20
  8. Christer Åstrand – Vega
Månd 28 aug 2017
  1. Åke Andreasson – Drake
  2. Ulf  Hallström – Bavaria 38
  3. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  4. Håkan Wendell – Bavaria 37
  5. Christer Åstrand – Vega
  6. Björn Fager – Linjett 33
  7. Lars Ankarsand – Scanner 391
  8. Bengt Fridh – Comfortina 35
  9. Lars Sjöberg – Corsair 31

DNS Achille Armaleo – Marieholm 20

 
Månd 21 aug 2017
  1. Lars Sjöberg – Corsair 31
  2. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  3. Lars Ankarsand – Scanner 391
  4. Åke Andreasson – Drake
  5. Björn Fager – Linjett 33
  6. Christer Åstrand – Vega
  7. Achille Armaleo – Marieholm 20
Månd 14 aug 2017
  1. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  2. Lars Sjöberg – Corsair 31
  3. Åke Andreasson – Drake
  4. Ellis Ruddick – Stortriss
  5. Christer Åstrand – Vega
  6. Cornelius Holtorf – CB55
Månd 7 augusti 2017
  1. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  2. Åke Andreasson – Drake
Månd 31 juli 2017
  1. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  2. Johan Johannesson – Arcona 340
  3. Åke Andreasson – Marieholm 20
  4. Christer Åstrand – Vega
Månd 10 juli 2017
  1. Cornelius Holtorf & Peter Malakari
Månd 26 juni 2017

Seglingarna inställda pga av hård vind

Månd 19 juni 2017
  1. Christer Ovren – BB10
  2. Jonny Friborg – Drake
  3. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  4. Achille Armaleo – Marieholm 20
Månd  5 Juni 2017
  1. Åke Andreassson – Drake
  2. Anders Sjöblom – Express
  3. Kristian Thörnqvist – Maxi 68
Månd 29 maj 2017
  1. Christer Ovren – BB10
  2. Ulf Hallström – Express
  3. Åke Andreassson – Drake
  4. Johan Johannesson – Arcona 340
  5. Achille Armaleo – Marieholm 20
Månd 22 maj 2017
  1. Johan Johannesson – Arcona 340
  2. Lars Ankarsand – Scanner 391
  3. Jonny Friborg – Drake
  4. Thomas Johansson – Express
  5. Björn Fager – Linjett 33
  6. Achille Armaleo – Marieholm 20
Månd 15 maj 2017
  1. Åke Andreasson – Drake
  2. Johan Johannesson – Arcona 340
  3. Thomas Johansson – Express
  4. Björn Fager – Linjett 33
  5. Achille Armaleo – Marieholm 20
Månd 12 september
  1. Åke Andreasson – Drake
Månd 5 september
  1. Åke Andreasson – Drake
  2. Magnus Arnebjörk – Omega 42
  3. Björn Fager –  Linjett 33

Klubbmästerskapen 2016

  1. Magnus, Omega 42
  2. Ulf,  Bavaria 38
  3. Åke Andreasson – Drake
  4. Anders, Express
  5. Björn, Linjett 33
  6. Per, Elan 340
  7. Thomas, Bavaria 37
  8. Achille, Marieholm

Detaljerad resultatlista Resultat KM 2016

Månd 22 augusti

  1. Magnus Omega 42
  2. Åke Drake
  3. Per Elan 340
  4. Achille Marieholm

Månd 15 augusti

  1. Magnus Omega 42
  2. Per Elan 340
  3. Åke Drake
  4. Achille S20
  5. Max Tur 84
    Cumulus DNF

Månd 8 augusti

  1. Åke A Drake

Månd 1 augusti

  1. Åke A Drake

Månd 25 juli

  1. Åke A Drake

Månd 4 juli

  1. Åke A Drake

Månd 27 juni

  1. Åke A Drake

Månd 20 juni

Kappseglingarna inställda på grund av vind över 16 m/s

Månd 13 juni

  1. Magnus A omega 42

Månd 6 juni

  1. Åke A Drake
  2. Achille DNF Marieholm S 20

Månd 30 maj

Inställt pga hård vind

Månd 23 maj

  1. Christer BB 10
  2. Magnus A Omega 42
  3. Per M Elan 340
  4. Åke A DrakeAnders S.Express DNF
    Achille A. Marieholm S20 DNF
    Thomas J. Bavaria 37 DNF

Månd 16 maj

  1. Åke A Drake

Månd 9 maj

  1. Magnus A omega 42
  2. Per M Elan 340
  3. Gunnar J Arcona 340
  4. Lars A Scanner 391
  5. Åke A Drake
  6. Björn F Linjett 3
  7. Achille DNF Marieholm S 20