Kontakt

Om du behöver kontakta någon i båtklubben så tänk på att alla jobbar ideellt och kanske inte kan svara dagtid i telefonen, skicka gärna mail och då gärna till sektionsansvarig.


Ordförande
Sara Lövström
mail: sara.lovstrom@gmail.com
mob:

Kassör/administration
Charles Puskaric
mail: charles.puskaric@telia.com
mob:

Sekreterare
varkant

Ledamot
Lars Rydeberg
mail: lars.rydeberg@svenskcater.se
mob:

Mikael Kainulainen
mail: mikael@kainulainen.se
mob:

Rickard Holm
mail: rickard.n.holm@gmail.com
mob:

Thomas Henriksson
mail: montageochinredning@gmail.com
mob:

Jonas Hådding
mail: jonas.hadding.boat@gmail.com
mob:

Fredrik Gustavson
mail: fredrik.gustavson@sodra.com
mob: 

Suppleanter
Martin Jältås
mail: martin.jaltas@gmail.com
mob:

Johan Siwer
mail: johansiwer@gmail.com
mob:

Sektionsansvarig för Media & Sponsring
Styrelsen

Ansvarig för FSS medlemsregister
Bo Ålund
mail: boalund@outlook.com
mob: 070 – 395 14 64

Ansvarig för Uthyrning av klubbstuga och bastu
Siv Johnsson
mail: sivjoh60@gmail.com
Sandra Wenemo
mail: sandra.wenemo@gmail.com

Sektionsansvarig för klubbstugan och bastun
Thomas Henriksson
mail: montageochinredning@gmail.com
mob: 070-68 382 63

Sektionsansvarig för sjö- & torrsättning
Jonas Hådding
mail: jonas.hadding.boat@gmail.com
mob: 076-80 012 49

Sektionsansvarig för uppställningsplatsen Rökgatan
Rickard Holm
mail: rickard.n.holm@gmail.com
mob: 070-541 23 56

Sektionsansvarig Båtvårdsgrupp
Mikael Kainulainen
mail: mikael@kainulainen.se
mob: 070 – 47 58 401

Sektionsansvarig för seglarskola ungdom och vuxna
Lars Rydeberg
mail: lars.rydeberg@svenskcater.se
mob: 070 – 554 66 42

Sektionsansvarig kappsegling
Rickard Holm
mail: rickard.n.holm@gmail.com

Sektionsansvarig utbildning navigation mm
Styrelsen

Webbansvarig
Rickard Holm
mail: rickard.n.holm@gmail.com

Båtbesiktningsman
Max Albien
mail: max.albien@telia.com

HamnKapten Mörbylånga Kommun
Micael Ullerteg
mail: mikael.ullerteg@morbylanga.se
mob: 070-392 07 00

Postadress
Färjestadens Segelsällskap
c/o Charles Puskaric
Stora Rörsvägen 39 386 95 FÄRJESTADEN

Admin